15 cze

16. 06. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16. 06. 2019 r.
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

1. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa
     codziennie o godz. 17
    30.
  2. Msza św. z modlitwą wypominek odbędzie się  w poniedziałek 17 czerwca o godz. 1800.
  3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę 19 czerwca o godz. 800. Niech udział we Mszy św. będzie wyrazem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku szkolnym.
  4. Uroczystość Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii przeżywać będziemy w czwartek 20 czerwca. Msze św.:  o godz. 830, o godz. 1100 z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 1800. Przygotowanie ołtarzy i trasa procesji będą według ubiegłorocznego porządku.
    (Ołtarz I – Strażacy OSP, Ołtarz II – mieszkańcy ul. Chmielowskiego,
    Ołtarz III – Neokatechumenat,  Ołtarz IV – Wspólnota Odnowy w Duchu św.
    Dzieci komunijne i rocznicowe niech przyjdą w strojach komunijnych. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatkami w czasie procesji zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 1700 przy kościele. Zachęcamy do przynoszenia kwiatków do sypania.
  5. Zwracamy się z prośbą, aby w Uroczystość Bożego Ciała, nie parkować samochodów przy ul. Powstańców i wzdłuż trasy procesji, zwłaszcza
    od godz. 1000 do 1300.
  6. Zapraszamy na uroczystość poświęcenia krzyża przy skrzyżowaniu ulic Skokowskiego i Ułanów w dzień Bożego Ciała o godz. 1700. Po zgłoszeniu do parafii, że stary krzyż w tym miejscu może ulec przewróceniu, postawienia nowego krzyża podjął się Pan Tomasz Jackowicz, pochodzący z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi za ten piękny dar a Panu Andrzejowi  Romanowskiemu za przygotowanie terenu wokół krzyża. Zachęcamy do udziału w uroczystości poświęcenia krzyża. Wiem, że mieszkańcy
    ul. Skokowskiego organizują po uroczystości agapę, czyli poczęstunek, będzie więc coś dla ducha i dla ciała.
  7. Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa organizuje w Częstochowie Pielgrzymkę mężczyzn czyli Męskie Oblężenie Jasnej Góry 22 czerwca ( w przeddzień Dnia Ojca). Program w gablocie ogłoszeń.
  8. Radni Gminy Jaktorów organizują rowerową wyprawę historyczną, którą poprowadzi jaktorowski historyk Pan Jerzy Gmurski w niedzielę 23 czerwca od godz. 1500. Zbiórka przy krzyżu na ul. Chełmońskiego ( przy Kołaczku).
  9.  Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców, która będzie w dniach 1 i 2  lipca na Jasnej Górze.
  10. Przypominamy o Koncercie Uwielbienia „ GRODZISK DLA JEZUSA”, który odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 1830 w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim. Wystąpią zespoły „ Mocni w Duchu” i GDJ.
  11. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy +Ewę Markowską i + Witolda Bieleckiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.