30 cze

30. 06. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 06. 2019 r.
 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli uczestników Pielgrzymki Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Za przygotowane kanapki, ciasta oraz za przyjęcie na nocleg Bóg zapłać. W tym roku pielgrzymi nie korzystali z pomieszczeń w Gimnazjum i Straży Pożarnej albowiem mogli już korzystać z pomieszczeń i łazienek nowego Domu Parafialnego. Chociaż nie wszystko jest jeszcze wykończone, ale pielgrzymi byli bardzo zadowoleni.
  2. Dziś Dzień Imienin obchodzi Pani Emilia, nasza organistka. Składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i dziękujemy za posługę w naszej parafii.
  3. Przypominamy o cotygodniowych nabożeństwach: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800  oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowe modlitwy przy Mszach wieczornych.
  5. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafii.
  6. Od pewnego czasu przeprowadzane są w naszej diecezji sukcesywne
    modlitwy o nowe powołania kapłańskie(co dzień w innej parafii). Taki dzień przypada w naszej parafii w przyszłą niedzielę 7 lipca. Do adoracji, które przeprowadzamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca włączymy dodatkowe modlitwy o powołania.
  7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny (a w nim wzmianka o poświęceniu krzyża), Mały Gość Niedzielny.
  8. Witamy nowego wikariusza w naszej parafii ks. Pawła Józwiaka. Pochodzi z parafii Kutno Łąkoszyn a ostatnio pracował w Żychlinie.
  9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp.:Mariannę Szyszkę i śp. Janusza Siedleckiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie