22 maj

23. 05. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    23. 05. 2021 r.
VIII NIEDZIELA WIELKANOCY – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy
    o zakończeniu okresu Komunii św. wielkanocnej w przyszłą niedzielę.
  2. Uroczystość Pierwszej Komunii dziś o godz. 10.30 i 12.00. Dwie klasy przeżywały tę uroczystość w sobotę. Ze względu na uroczystości komunijne nie będzie dziś transmisji Mszy św. o godz. 12.00.
  3. Święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek. Msze św. o godz. 7.00,  16.00, 18.00.
  4. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek 27 maja. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W sobotę 29 maja święcenia kapłańskie przyjmie w kościele Opatrzności Bożej w Warszawie nasz parafianin diakon Marcin Parada. W przyszłą niedziele odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 12.00.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci (na czerwiec).
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Stanisława Zagrajka. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.