15 maj

16. 05. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16. 05. 2021 r.
VII NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTĄPIENIE

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  2. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się dziś o godz. 19.00.
  3. W ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii zapraszam dzieci  z kl. III d na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
    Spowiedź dzieci w piątek od godz. 15.30. Uroczystość Pierwszej Komunii w sobotę 22 maja o godz. 10.00 i 12.00 oraz  w niedzielę

23 maja o godz. 10.30 i 12.00. Ze względu na ograniczenia liczby uczestników prosimy parafian aby w niedzielę uczestniczyli we wcześniejszych Mszach św. Ze względu na uroczystości komunijne nie będzie transmisji Mszy św. w przyszłą niedzielę.
  4. W środę 19 maja przypada 47 rocznica konsekracji naszego kościoła, której dokonał Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński.
    Tego dnia przypada na naszą parafię dzień modlitw o powołania kapłańskie. Zapraszamy na nabożeństwa o powołania po Mszy św.
    o godz. 7.00 a po południu od godz. 17.00.
  5. W środę i piątek kancelaria czynna tylko rano.
  6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Sabinę Perzynę. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.