29 maj

30. 05. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    30. 05. 2021 r.
IX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Przypominamy o zakończeniu okresu Komunii św. wielkanocnej.
  2. W sobotę 29 maja święcenia kapłańskie przyjął w kościele Opatrzności Bożej w Warszawie nasz parafianin diakon Marcin Parada. Dziś odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 12.00.
  3. W poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie nabożeństwo majowe.
  4. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej modlitwa wstawiennicza.
  6. Uroczystość Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną przeżywać będziemy w czwartek 3 czerwca. W tym roku ze względu na obowiązujące ograniczenia nie będzie jednej procesji ulicami parafii. Procesje do czterech ołtarzy będą na terenie przykościelnym po Mszach św.  o godz. 8.30, o godz. 10.30 oraz o godz. 12.00. Wtedy liczba uczestników rozłoży się na trzy  liturgie. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci mogą przyjść w strojach komunijnych do asysty. Zachęcamy do przynoszenia kwiatków do sypania. Po Mszy o godz. 7.00 będzie nabożeństwo eucharystyczne. Wieczorem zapraszamy na godz. 17.30 na Nieszpory, Litanię do Najświętszej Eucharystii i Litanię do Najświętszego Serca Jezusa.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  8. Uroczystość bierzmowania odbędzie się w sobotę 19 czerwca
    o godz. 11.00. Pierwsze spotkanie przygotowujące do uroczystości dla kandydatów do bierzmowania w piątek 4 czerwca o godz. 19.00.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszam na modlitwę w mojej intencji w czasie Mszy św. o godz. 12.00 z racji 40 rocznicy święceń kapłańskich.
  10. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk wchodząc do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  11. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL.
  12. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci (na czerwiec).