23 kwi

23. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  23. 04. 2023 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Po odbyciu przygotowania, do grona ministrantów, dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30 zostaną przyjęci: Wiktor Majewski, Karol Pyclik, Mateusz Twardziak.
  2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Przypadająca dziś uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, liturgicznie przeniesiona jest na poniedziałek.
  4. Dziś przypada też wspomnienie św. Jerzego. To patron Pana Jerzego, który podjął w naszej świątyni posługę zakrystiana. Składamy mu serdeczne życzenia.
  5. Św. Jerzy jest też patronem harcerzy. Hufiec Jaktorowski im. Grupy Kampinos  gromadzi się dziś na Mszy św. na cmentarzu w Budach Zosinych o godz. 14.00.
  6. Święto Świętego Marka Ewangelisty przypada we wtorek.
  7. Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, przypada w sobotę
  8. W sobotę przypada też  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  9. Rozpoczęły się w naszej parafii  katechezy ewangelizacyjne. Odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
  10. Taca na utrzymanie Seminarium Duchownego w Łowiczu w przyszłą niedzielę.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Zdzisława Kakietka, + Barbarę Murzyn. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..