15 kwi

16. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  16. 04. 2023 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas. Po Mszy zbiórka do puszek na Caritas.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  2. Pan Jezus objawiając się siostrze Faustynie zachęcał do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W każdy piątek o godz. 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę w naszej świątyni. Na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego  z  rozważaniami i pieśniami z udziałem Chóru parafialnego zapraszamy dziś o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia.
  3. Wielkanocny program artystyczny przedstawią uczniowie jaktorowskiej szkoły dziś po Mszy Św. o godz. 10.30.
  4. Rejonowe spotkanie Domowego Kościoła rozpocznie się Mszą Św.
    o godz. 12.00.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
  6. Rozpoczynają się w naszej parafii  katechezy ewangelizacyjne. Dziękuję
    ks. Marcinowi za wygłoszone Słowo Boże zachęcające do udziału w katechezach. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać foldery z zaproszeniem na katechezy. Będą się odbywać w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zmierzają do końca Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkanie w czwartek będzie w Domu Parafialnym.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego
  9. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji w dniach 15 – 21 września br. Informacja w gablocie ogłoszeń i zakrystii.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Hannę Bielecką. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..