09 kwi

09. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  09. 04. 2023 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem. Dekoracja Ciemnicy przypominała nam więzienie i osamotnienie Jezusa.  W Grobie Pańskim promienie wypływające z krzyża Chrystusowego odczytywaliśmy jako znak Miłosierdzia Chrystusa, który krwią swoją obmywa nas z grzechów i w wodach chrztu świętego włącza nas we wspólnotę Kościoła. Tak jak promienie spływają na te żywe kwiaty, tak promienie Miłosierdzia rozlewają się do naszych dusz dając nam prawdziwe życie w Bogu. Niech przeżycia wielkanocne pobudzają nas do dawania Chrystusowi modlitewnej odpowiedzi: Jezu ufam Tobie.
  2.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, lektorom, ministrantom, pracownikom parafii oraz tym, którzy im pomagali. Dziękuję Panie Edycie Ryczałek za ułożenie kwiatów. Chórowi dziękuję za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Szczególne podziękowania należą się Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Domu Kapłana Seniora.
  4. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przygotowuje nas do obchodzonej w przyszłą niedzielę Uroczystości Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie przed Mszą wieczorną.
  6. Przed świętami uczestniczyłem w spotkaniu wielkanocnym w naszej Jaktorowskiej szkole i byłem wzruszony programem artystycznym przedstawionym przez uczniów. Będzie można go usłyszeć w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30.
  7. W przyszłą niedzielę Rejonowe spotkanie Domowego Kościoła rozpocznie się Mszą Św. o godz. 12.00.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszła niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 16.00.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i gratisowe „Dobre Nowiny”.