29 kwi

30. 04. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  30. 04. 2023 r.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Łowiczu.
  2. Od poniedziałku nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Tradycją jest śpiew litanii do Matki Bożej przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji.
  3. W poniedziałek modlitwa wypominkowa w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  4. We wtorek przypada Święto Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych domach.
  5. Modlitwa wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
  6. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę.
  7. W czwartek wspomnienie Św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki Świętego Patrona. Zapraszamy na Mszę św. intencji druhów strażaków z OSP Jaktorów w czwartek o godz. 18.00.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  9. Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona naszego kościoła przypada 8 maja, ale w naszej parafii obchodzić będziemy przyszłą niedzielę 7 maja. Zapraszamy na uroczystą sumę na godz. 12.00, którą poprowadzi ks. prof. Mieczysław Nowak z Grodziska Mazowieckiego.
  10. Do uroczystości przygotowujemy się uczestnicząc w corocznym Nabożeństwie Adoracyjnym. Rozpoczęcie w piątek po Mszy wieczornej, adoracje poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu św.. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Aby adoracja ta mogła mieć formę bardziej zorganizowaną zachęcamy do poprowadzenia modlitw według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń  i na stronie internetowej. W sobotę zapraszamy do poprowadzenia adoracji Koła Żywego Różańca. Starajmy się tak wygospodarować czas aby znaleźć chwilę na osobistą modlitwę.
  11. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz z ich rodzicami zapraszam na spotkania w sobotę 6 maja do Domu Parafialnego od godz. 9.00.
  12. Proszono nas o wsparcie rehabilitacji Franciszka Romanowicza – dziecka z ciężką chorobą neurogeniczną. Zbiórka do puszek przed kościołem w przyszłą niedzielę po Mszach św.
  13. Wspólnota Efraim zaprasza do wyjazdu na Jubileuszowe 40 Czuwanie Odnowy w Duchu św. w Częstochowie w sobotę 20 maja 2023. Zapisy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przy stoisku z gazetami. Koszt ok 65 zł od osoby, prosimy o wpłatę przy zapisie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły w ogłoszeniu w gablocie.
  14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. W związku z miesiącem maryjnym można nabyć album „Tobie Maryjo Zawierzam” z wypowiedziami Jana Pawła II o Matce Bożej, cena 8 zł.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Krzysztofa Szymańskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
 NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE

PIĄTEK    5 MAJA 2023

godz. 17.30                             nabożeństwo majowe
godz. 18.00                             Msza św.
godz. 18.30                 Adoracja Wspólnota Efraim Odnowa w Duchu św.

SOBOTA 6 MAJA 2023

godz. 7.00                           Msza św.
godz. 7.30                    Adoracja Domowego Kościoła
godz. 8.30                    Koło Misyjne
godz. 9.30                     Koło pw. Św. Maksymiliana
godz. 11.00                       Koło pw. Św. Franciszka
godz. 12.00                       Koło  pw. MB Częstochowskiej
godz. 13.00                       Koło pw. MB Nieustającej Pomocy
godz. 14.00                       Koło pw. Św. Józefa
godz. 15.00                 Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 15.30                 Róża Św. Łucji i Św. Józefa.
godz. 16.30                      Koło Rodziców pw. Św. Rity
godz. 17.30                       nabożeństwo majowe
godz. 18.00                 Msza św.
godz. 19.15                 Wspólnota Neokatechumenatu

NIEDZIELA    7 MAJA 2023
UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA

godz.    8.30,        Msza św.
godz. 10.30,         Msza św.
godz. 12.00 –        uroczysta SUMA Z PROCESJĄ,
godz. 15.00          adoracja, Koronka do Miłosierdzia Bożego