22 gru

22. 12. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22. 12. 2019 r.
IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Tradycją jest, że harcerze przynoszą „Betlejemskie Światło Pokoju”.
    W naszym kościele przekazanie tego światła będzie dziś w czasie Mszy św. o godz. 1800.
  2. Bóg zapłać za produkty żywnościowe składane do kosza  na paczki dla podopiecznych Parafialnego Zespołu CARITAS
  3. We wtorek ostatnie roraty o godz. 645.
  4. Ze względu na wigilię nie będzie we wtorek wieczornej Mszy św. Zachęcamy do zachowania tradycji postu w wigilię.
  5. Zapraszamy na Pasterkę na godz. 2400, która będzie poprzedzona nabożeństwem czuwania pół godziny przed.
  6. W pierwszy i drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w niedzielę.
  7. Ministranci pod chórem rozprowadzają sianko na stół wigilijny i wodę święconą. Składane ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki.
  8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć pierniczki świąteczne przygotowane przez mieszkanki Pustyni Maryi.
  9. Na stoisku rozprowadzane są poświęcone opłatki. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela  z płytą z kolędami, Gość Niedzielny z przydatnym na wigilię modlitewnikiem i Listem Apostolskim papieża Franciszka
    „ O znaczeniu i wartości żłóbka”, dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny, książki albumowe o Bożym Narodzeniu, o Świętej Rodzinie a także z kolędami.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Piotra Pendę, +Edwarda Wiesława Bałagulskiego i +Ryszardę Sierakowską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…