15 gru

15. 12. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15. 12. 2019 r.
III NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Zakończenie rorat dla dzieci w piątek.
  2. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  3. Do chorych z Komunią Świętą pojedziemy w piątek od godz. 13.30. Można zgłaszać adresy chorych dziś po Mszy św.
  4. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 11.00 w salach plebanii.
  5. Światło Betlejemskie przyniosą Harcerze do naszej świątyni w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00.
  6. Akcję zbierania makulatury na misje musimy zakończyć. Wprowadzone zostały nowe przepisy, które uniemożliwiają zbiórkę makulatury na cele charytatywne.
  7. Na stoisku możemy nabywać „Wigilijne świece Caritas”, są też poświęcone opłatki wigilijne.  Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny, książki albumowe o Bożym Narodzeniu, o Świętej Rodzinie a także z kolędami, a dla dzieci „Historia prawdziwego Św. Mikołaja”.
  8. Ministranci pod chórem rozprowadzają sianko na stół wigilijny i wodę święconą. Składane ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Henrykę Krystynę Bonus i  + Andrzeja Nastaziaka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…