26 gru

25. 12. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25. 12. 2019 r.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości księżom  oraz wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka i kościoła:  pracownikom parafii i członkom wspólnot parafialnych a szczególnie: P. Grzegorzowi Jędrasikowi, P. Józefowi Brodowiczowi, P. Piotrowi Wojciechowskiemu oraz klerykom Marcinowi i Janowi. Podziękowania dla P. Janusza Ostrowskiego z firmy Arewia za wydruki i napisy. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki, a
    P. Andrzejowi Romanowskiemu i braciom ze wspólnot za przywiezienie i ustawienie w kościele. Podziękowania dla
    P. Mirosława Przybysza za wykonanie dwu nowych stojaków pod duże choinki. Za ofiarowane stroiki na  ścianach  świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek. Dziękuję wszystkim chórzystom i dyrygentowi P. Karinie Borządek oraz P. organistce Emilii Wasilewskiej-Głowackiej.
    Zachęcamy do nawiedzenia Pana Jezusa w żłóbku. W tym roku duszpasterskim, w którym rozważamy tajemnicę Sakramentu Eucharystii, widzimy w żłóbku scenę Narodzenia Jezusa wpisaną w symbolicznie ukazaną Eucharystię. To w każdej Mszy św. rodzi się dla nas Jezus Chrystus,  aby w Komunii Świętej posilać nas i obdarzać  łaską w naszej ziemskiej pielgrzymce.
    Dziś porządek Mszy Św. tak jak niedzielę.
  2. W dniu jutrzejszym święto Świętego Szczepana. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na Dom Kapłana Seniora, gdzie przebywają byli proboszczowie naszej parafii – ks. Jerzy Bors i
    ks. Henryk Krzeszowski.
  3. .W piątek święto św. Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcane jest w kościele wino, którego możemy zakosztować na pamiątkę tego, że zatrute wino podane św. Janowi, po tym jak je pobłogosławił, nie wyrządziło mu szkody.
  4. W  najbliższą niedzielę Święto Św. Rodziny –  święto patronalne naszej parafii. Na głównej Mszy św. odpustowej o godz. 1200 gościć będziemy Ojca Juliusza – Kapucyna z Nowego Miasta. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo małżeństw, prosimy aby małżonkowie w tym dniu przyszli do kościoła razem.
  5. Od soboty po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. W tym roku rozpoczniemy kolędowanie wśród mieszkających za torami. Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Ofiary składane z racji kolędy, po przekazaniu należnej części na seminarium, przeznaczymy na dalsze prace przy Domu Parafialnym.
    KOLĘDA w sobotę 28 grudnia od godz. 9.30 na ul. Jagiełły, numery parzyste od nr 2, a także ul. Kazimierza Wielkiego, Zygmunta Augusta, Królowej Jadwigi, Grunwaldzka. (jeden ksiądz od początku drugi od  końca ulicy).