20 mar

21. 03. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21. 03. 2021r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  2. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700 i 1800. W tym dniu przypada 29 rocznica powstania naszej diecezji.
  3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     W tym roku nie będzie Nabożeństwa  Drogi Krzyżowej ulicami parafii.
    Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
  4. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
  5. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę  w godzinach
     9.00 – 12.00. Adresy można zgłaszać po Mszy św. w zakrystii  lub w tygodniu w kancelarii.
  6. Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie informuje, że Diakon Marcin Stanisław Parada, syn Leszka i Elżbiety ma przyjąć Święcenia Prezbiteratu 29 maja 2021 r.
  7. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.
    z naszego kościoła o godz. 12.00
    na: Facebooku  i You Tube
  8. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są też książki i filmy o św. Józefie.
  10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Ze względu na pandemię Zespół Caritas nie ma możliwości przygotowania palm, dlatego zachęcamy do osobistego przygotowania palemek. Gałązki wierzby można nabyć  na stoisku.
  11. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją są na stoliku z gazetami.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. + Alinę Głowacką
    i + Lecha Stańczaka. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek