14 mar

14. 03. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  14. 03. 2021r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na inwestycje parafialne.
  2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  3. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek 15 marca
    o godz. 18.00.
  4. W piątek 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
    Msze św. o godz. 700 i 1800. Wolno spożywać pokarmy mięsne. W związku z Rokiem Św. Józefa w tym dniu można zyskać odpust zupełny po odmówieniu modlitwy do św. Józefa.
  5. W naszym kościele będzie miało miejsce uroczyste diecezjalne rozpoczęcie
    Roku Świętej Rodziny. Dokona tego  Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba dnia 19 marca na Mszy św.  o godz. 18.00. Zapraszamy na tę uroczystość.
  6. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
  8. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy
    w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św.
    z naszego kościoła o godz. 12.00
    na: Facebooku  i You Tube
  9. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są też książki i filmy
    o św. Józefie.
  11. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury
    z informacją są na stoliku z gazetami.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. + Teresę Krejner, + Adama Solaka, + Piotra Łyszkowskiego i + Annę Majewską. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek