18 cze

19. 06. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  19. 06. 2022 r.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na budowę i remonty kościołów w diecezji.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała i pomagali w jej przeprowadzeniu.
  3. Gościmy dziś w naszym kościele franciszkanina. O. Mirosława Buczko, który był na Misjach w Tanzanii. Dziękujemy za przybliżenie nam działalności misyjnej na świecie.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  5. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w czwartek 23 czerwca.
  6. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała w czwartek 23 czerwca o godz. 17.15. Zachęcam do udziału ministrantów, bielanki, asystę procesyjną i wszystkich wiernych. Po procesji poświęcenie wianków i Msza św.
  7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 700 i 1800. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W piątek na zakończenie roku szkolnego zapraszamy nauczycieli i uczniów na Mszę św. o godz. 8.00.
  9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  10. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie organizuje pielgrzymkę do Fatimy w dniach 21 – 27 września 2022. Informacja w zakrystii lub w gablocie ogłoszeń.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Jana Batorego. Polecamy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…