12 cze

12. 06. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  12. 06. 2022 r.
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Taca na inwestycje parafialne.
    W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
  2. Dziś Uroczystość Rocznicy  Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
  3.  Dziś kończy się  okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  5. Msza św. z modlitwą za zmarłych wspominanych w wypominkach w najbliższy poniedziałek 13 czerwca o godz. 18.00.
  6. Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy w poniedziałek, św. Michała Kozala we wtorek, św. Alberta Chmielowskiego w piątek.
  7. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek 16 czerwca. Msze św.:  o godz. 8.30, 11.00 oraz 18.00. Główna Msza św. o godz. 1100 z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku przejdziemy w procesji ulicami naszej parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie:
    Ołtarz I – Strażacy OSP,
    Ołtarz II – mieszkańcy ul. Chmielowskiego i okolic,
    Ołtarz III – Neokatechumenat,
    Ołtarz IV – Wspólnota Odnowy w Duchu św.

Dzieci komunijne i rocznicowe niech przyjdą w strojach komunijnych. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatkami w czasie procesji zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 1700 przy kościele. Zachęcamy do przynoszenia kwiatków do sypania.
  8. Zwracamy się z prośbą, aby w Uroczystość Bożego Ciała, nie parkować samochodów przy ul. Powstańców i wzdłuż trasy procesji, zwłaszcza od godz. 1000 do 1300.
  9. W sobotę 18 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 11.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. bp. Wojciech Osial. Spowiedź kandydatów, świadków i rodziców w piątek od godz. 18.30.
  10. W przyszłą niedzielę 19 czerwca gościć będziemy w naszym kościele franciszkanina. O. Mirosława Buczko, który był na Misjach w Tanzanii.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. Jest do nabycia „Gość Extra” o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.