25 cze

26. 06. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  26. 06. 2022 r.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Za otrzymane łaski w roku szkolnym dziękowaliśmy w czasie Mszy św. w piątek. Chcę serdecznie podziękować katechetom, którzy podejmowali trud przekazywania prawd wiary młodemu pokoleniu. Szczególne podziękowania dla Pani Hanny Drązikowskiej, która w tym roku zakończyła pracę katechetyczną przechodząc na emeryturę. Wdzięczni jesteśmy za długoletnią, gorliwą pracę. Niech Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami za zaangażowanie w przekaz wiary. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku a jednocześnie przypominamy, że nie  powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego.
  2. Bóg zapłać uczestnikom procesji na zakończenie oktawy Bożego Ciała.
  3. W środę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
    W tym dniu przypadają imieniny Księdza Pawła, wikariusza tej parafii. Składamy serdeczne życzenia wielu Łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej i polecamy modlitwie.
  4. W środę 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Kanapki czy ciasto można przynieść na plebanię do godz. 1630. Następnego dnia pielgrzymi wyruszą do Niepokalanowa o godz. 600.
  5. W czwartek ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
  6. W czwartek przypada dzień imienin Pani Emilii naszej organistki. Składamy serdeczne życzenia a modlić się będziemy w środę na Nowennie.
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota w miesiącu. Przypominamy o praktyce Komunii św. w  pierwszy piątek.
  8. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o Domowym Kościele. W naszej parafii są dwie wspólnoty. Migracja rodzin sprawia, że z jednej ze wspólnot ubyły dwa małżeństwa. Gdyby pary małżeńskie były zainteresowane uczestnictwem w takiej wspólnocie to proszę o kontakt z proboszczem.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Barbarę Wójcik i +Jerzego Jasik. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…