18 wrz

18. 09. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  18. 09. 2022 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary na diecezjalne środki społecznego przekazu.
  2. W środę Święto Św. Mateusza Apostoła.
  3. W piątek wspomnienie Św. Ojca Pio.
  4. Jeszcze dziś można zgłaszać zamówienia na msze św. gregoriańskie na 2023. Zapisy na msze św. w roku 2023 będą przyjmowane od października.
  5.  Diecezjalna Pielgrzymka katechetów i nauczycieli odbędzie się w sobotę
     24 września z Bobrownik do katedry w Łowiczu.
  6. Uroczystość poświęcona 27 Pułkowi Ułanów AK odbędzie się 24 września o godz. 13.00 w Kościele w Międzyborowie. Plakat w gablocie.
  7. W 78 rocznicę Bitwy pod Jaktorowem zapraszamy w niedzielę 25 września na Mszę św. o godz. 12.00 na cmentarzu w Budach Zosinych w intencji poległych. Po Mszy św. Apel Poległych i złożenie kwiatów. Organizatorzy zapraszają też na piknik z wojskową-strażacką grochówką i śpiewem pieśni patriotycznych. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. W ramach przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 września na Mszy św. o godz. 1600. Będzie  przekazana pierwsza pamiątka – różaniec.
  9. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach w sobotę  1 października. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
  10. Osoby zainteresowane pracą zakrystiana-kościelnego w naszym kościele mogą się zgłaszać do ks. proboszcza.
  11. W celu wsparcia misji jest organizowana zbiórka starych telefonów komórkowych, nawet jeśli są nie sprawne. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii. Plakat w gablocie.
  12. Dzieci mogą dziś odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
  13. Z prasy katolickiej polecamy:,Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę”. Niedziela połączona jest z dodatkowym tygodnikiem „ Bliżej życia z wiarą ” i kosztuje 10.00 zł.Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.