02 paź

02. 10. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  02. 10. 2022 r.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania. Taca z Mszy św. o godz. 12.00 przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
    Dziś wspominamy Aniołów Stróżów. Pamiętajmy o częstym odmawianiu modlitwy: „Aniele Boży” aby polecać się opiece naszego Anioła Stróża.
  2. Tradycyjnie w miesiącu październiku gromadzimy się na nabożeństwa różańcowe, zapraszamy codziennie na godz. 17.30.
  3. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  5. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
    we wtorek św. Franciszka z Asyżu.
    w środę św. Faustyny
    w piątek św. NMP Różańcowej.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. Przyjmowane są już zapisy na msze św. w roku 2023.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 23 października na Mszy św. o godz. 16.00.
  9. W celu wsparcia misji jest organizowana zbiórka starych telefonów komórkowych, nawet jeśli są nie sprawne. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii. Plakat w gablocie.
  10. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
  11. Grodziscy policjanci ostrzegają przed przestępczymi działaniami oszustów metodą na „krewnego” lub na „policjanta” polegającą na dzwonieniu do osób, najczęściej starszych, podając się za krewnego potrzebującego pomocy finansowej lub, że jest po wypadku. Następnie dzwonią jeszcze raz podając się za policjanta, który chce zatrzymać oszusta i namawiają do wypłaty lub przekazania pieniędzy. Nie dajmy się nabrać. O zdarzeniu powiadomić policję pod numerem alarmowym 112. Policja zaprasza też na debatę społeczną o bezpieczeństwie 7 października 2022 o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy w Jaktorowie. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  12. Z prasy katolickiej polecamy:,Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę” oraz dla dzieci „ Małego Gościa Niedzielnego”. Jest  też „Gość Niedzielny Extra” o Miłosierdziu Bożym i Świętej Faustynie.Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: +Halinę Dudzińską i +Stanisława Wasiaka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….