08 paź

09. 10. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  09. 10. 2022 r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje parafialne. W najbliższym czasie wykonany będzie komputerowy spis grobów naszego cmentarza jako przygotowanie do nowej ustawy cmentarnej.
  2. Dziś w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.
  3. Zapraszamy  na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30.
  4. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
    w czwartek uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego – patrona diecezji
    w piątek św. święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Łowiczu

w sobotę św. Teresy od Jezusa.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 23 października na Mszy św. o godz. 16.00.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Bud Michałowskich za odnowienie zabytkowej kapliczki przy ulicy Grzybowej. Wczoraj miało miejsce poświęcenie kapliczki.
  7. W celu wsparcia misji jest organizowana zbiórka starych telefonów komórkowych, nawet jeśli są nie sprawne. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii. Plakat w gablocie.
  8. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
  9. Przy wyjściu z kościoła i na stoisku są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii.
  10. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkujemy groby naszych bliskich. Prosimy o wyrzucanie śmieci tylko do kontenerów. Natomiast zgrabione liście można wyrzucać do worków plastikowych rozwieszonych przy drzewach.
  11. Proszono nas o ogłoszenie, że na prośbę Wójta Gminy Jaktorów Nadleśnictwo Radziwiłłów udostępni nieodpłatnie mieszkańcom naszej gminy sadzonki drzew i krzewów dnia 15 października w godzinach od 9.00 do 14.00 w Jaktorowie przy OSP ul. Warszawska a w Międzyborowie przy pętli autobusowej ul. Armii Krajowej. Rodzaje drzew są wymienione na informacji w gablocie ogłoszeniowej.
  12. Z prasy katolickiej polecamy:,Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę” oraz dla dzieci „ Małego Gościa Niedzielnego”. Jest  też „Gość Niedzielny Extra” o Miłosierdziu Bożym i Świętej Faustynie.Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: +Irenę Wojciechowską, +Tadeusza Staniaszka, + Daniela Góreckiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….