10 wrz

11. 09. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  11. 09. 2022 r.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki społecznego przekazu.
  2. Dziś pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6) rozpocznie się XII Tydzień Wychowania. Towarzyszyć mu będą myśli św. abp. Józefa Bilczewskiego.  Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw w intencji dzieci i młodzieży.
  3. W poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi jako dziękczynienie za zwycięstwo pod Wiedniem.
  4. W środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św.
    o godz. 7.00 i 18.00. W to święto ogłoszony jest dzień modlitw za Ukrainę.
  5. W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
  6. Zamówienia na msze św. gregoriańskie na 2023 rok można zgłaszać do przyszłej niedzieli włącznie.
  7. Osoby zainteresowane pracą zakrystiana-kościelnego w naszym kościele mogą się zgłaszać do ks. proboszcza.
  8. Dzieci mogą dziś odbierać książeczki, do których można wklejać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św.
  9. Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa w diecezji łowickiej będzie w dniach 14 – 16. września. 2022 r. 14 września w Łowiczu, 15 września w Kutnie, 16 września w Skierniewicach. Program spotkań modlitewnych z młodzieżą wywieszony w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy młodzież do zapoznania się z bardzo ciekawą postacią tego błogosławionego.
  10. Z prasy katolickiej polecamy:,Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”. Niedziela połączona jest z dodatkowym tygodnikiem „ Bliżej życia z wiarą ” i kosztuje 10.0zł. Gratisowo możemy zabrać „Dobre Nowiny”. Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.