14 paź

15. 10. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15. 10. 2023 r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś XXIII „Dzień Papieski” w przeddzień 45 rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II. Tradycyjnie odbywa się w tym dniu zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia czyli na fundusz stypendiów dla dzieci i młodzieży. Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II przypada w przyszłą niedzielę.
 2. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę w na Mszy Św. o godz. 12.00 przeznczone będą na Działalność Stolicy Apostolskiej.
 3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Od dziś można zgłaszać intencje na wypominki
 5. W poniedziałek 16 października wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
 6. W środę święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich opiece Świętego Patrona.
 7. W piątek wspomnienie Św. Jana Kantego.
 8. Przyszła niedziela 22 października obchodzona jest jako Niedziela Misyjna. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
 9. W Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie uczestniczyła duża grupa z naszej parafii. Swoimi przeżyciami z całej pielgrzymki będą chcieli się podzielić w przyszła niedzielę 22 października po Mszy św. o godz. 12.00. Pielgrzymkowe wrażenia będą urozmaicone zdjęciami i filmami. Zapraszamy.
 10. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę hospicjum w kwocie 6 029,70 zł.
 11. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 12. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę”. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok oraz wkłady do zniczy Caritas.
 13. Przypominamy o dzisiejszych wyborach do parlamentu.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Marka Zagrajka i + Teresę Sikorską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…