14 paź

15. 10. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15. 10. 2023 r.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś XXIII „Dzień Papieski” w przeddzień 45 rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II. Tradycyjnie odbywa się w tym dniu zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia czyli na fundusz stypendiów dla dzieci i młodzieży. Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II przypada w przyszłą niedzielę.
  2. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę w na Mszy Św. o godz. 12.00 przeznczone będą na Działalność Stolicy Apostolskiej.
  3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Od dziś można zgłaszać intencje na wypominki
  5. W poniedziałek 16 października wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
  6. W środę święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich opiece Świętego Patrona.
  7. W piątek wspomnienie Św. Jana Kantego.
  8. Przyszła niedziela 22 października obchodzona jest jako Niedziela Misyjna. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
  9. W Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie uczestniczyła duża grupa z naszej parafii. Swoimi przeżyciami z całej pielgrzymki będą chcieli się podzielić w przyszła niedzielę 22 października po Mszy św. o godz. 12.00. Pielgrzymkowe wrażenia będą urozmaicone zdjęciami i filmami. Zapraszamy.
  10. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę hospicjum w kwocie 6 029,70 zł.
  11. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  12. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę”. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok oraz wkłady do zniczy Caritas.
  13. Przypominamy o dzisiejszych wyborach do parlamentu.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Marka Zagrajka i + Teresę Sikorską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…