07 paź

08. 10. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08. 10. 2023 r.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na inwestycje parafialne.
  2. W związku ze Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej można dziś  wesprzeć finansowo budujące się Hospicjum w Żyrardowie. Zbiórka do puszek po Mszach Św. Będzie można zobaczyć plac budowy dziś o godz. 15.00. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy o godz. 10.30.
  4. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  5. Uroczystość Błogosławionego Honorata – patrona naszej diecezji- w piątek 13 października. Można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
  6. Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Łowiczu w sobotę 14 października.
  7. Duszpasterstwo Kobiet organizuje w tym dniu 355 rocznicy  konsekracji kościoła katedralnego Pielgrzymkę do Katedry. Rozpocznie się ona w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 8.00 aby dotrzeć do katedry na Mszę w. o godz. 12.30. Zapraszamy.
  8. Diecezjalny Kongres Odnowy w Duchu Św. również w sobotę w Domu Rekolekcyjnym Seminarium Łowickiego.
  9. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej zwany Świętem Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i katechetom oraz pracownikom szkoły składamy z tej racji serdeczne życzenia.
  10. Przypominamy, że Nocna Pielgrzymka Pokutna organizowana jest w każdą drugą sobotę miesiąca z Sanktuarium w Miedniewicach do Niepokalanowa. Zbiórka dla osób z Jaktorowa na przystanku autobusowym o godz. 19.45. Informacja na plakacie w gablocie.
  11.  Od dziś są przyjmowane Intencje na Msze św. w 2024 roku w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii. Wypominki przyjmowane będą od przyszłej niedzieli.
  12. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Gość Niedzielny Extra” opisujący miejsca objawień Maryjnych, „Małego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę” i „ Magazyn Niedzieli”. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024