30 wrz

01. 010. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 10. 2023 r.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. KŻR Misyjne ma spotkanie dziś po Mszy o godz. 8.30.
  2. Kandydatów do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami dziś na Mszę św. o godz. 16.00.
  3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Chcemy wszystkich zaprosić do naszego kościoła na muzyczne uwielbienie Boga pt. „JEMU CHWAŁA” dziś o godz. 19.00. Program przygotowany przez
    ks. Marcina i przyjaciół, w którym znajdzie się modlitwa i śpiewy niech będzie takim ożywczym tchnieniem Ducha św. dla naszej wiary.
  5. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
  6. Modlitwa wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
  7. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów poniedziałek.
  8. Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu w środę.
  9. Święto Świętej Faustyny  w czwartek Solenizantom składamy życzenia.
  10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej. W piątek po Mszy wieczornej adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Efraim. W sobotę adoracja po mszy porannej prowadzona przez Domowy Kościół.
  11. Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium w Domaniewicach będzie w sobotę 7 października. Z dekanatu organizowana jest pielgrzymka autokarowa. Zapisy w zakrystii dziś po Mszach św.
  12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 8 października po Mszy o godz. 10.30.
  13. Taca na inwestycje parafialne w przyszłą niedzielę. Wykonana ostatnio inwestycja to montaż w Domu Parafialnym krzesła schodowego dla osób niepełnosprawnych.
  14. W związku ze Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej będzie można w przyszłą niedzielę 8 października  wesprzeć finansowo budujące się Hospicjum w Żyrardowie. Zbiórka do puszek po Mszach Św. Będzie można zobaczyć plac budowy o godz. 15.00. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  15. Rekolekcje Odnowy w Duchu Św. rozpoczną się w kościele Św. Anny w Grodzisku w przyszłą niedzielę. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  16. Intencje na Msze św. w 2024 roku będą przyjmowane od niedzieli
    8 października w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii.
  17. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Gość Niedzielny Extra” opisujący miejsca objawień Maryjnych, „Małego Gościa Niedzielnego”Niedzielę” i „ Magazyn Niedzieli”, oraz broszury o Synodzie w Kościele. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok.