30 wrz

01. 010. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 10. 2023 r.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. KŻR Misyjne ma spotkanie dziś po Mszy o godz. 8.30.
 2. Kandydatów do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami dziś na Mszę św. o godz. 16.00.
 3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Chcemy wszystkich zaprosić do naszego kościoła na muzyczne uwielbienie Boga pt. „JEMU CHWAŁA” dziś o godz. 19.00. Program przygotowany przez
  ks. Marcina i przyjaciół, w którym znajdzie się modlitwa i śpiewy niech będzie takim ożywczym tchnieniem Ducha św. dla naszej wiary.
 5. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. Modlitwa wstawiennicza w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
 7. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów poniedziałek.
 8. Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu w środę.
 9. Święto Świętej Faustyny  w czwartek Solenizantom składamy życzenia.
 10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej. W piątek po Mszy wieczornej adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Wspólnota Efraim. W sobotę adoracja po mszy porannej prowadzona przez Domowy Kościół.
 11. Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium w Domaniewicach będzie w sobotę 7 października. Z dekanatu organizowana jest pielgrzymka autokarowa. Zapisy w zakrystii dziś po Mszach św.
 12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 8 października po Mszy o godz. 10.30.
 13. Taca na inwestycje parafialne w przyszłą niedzielę. Wykonana ostatnio inwestycja to montaż w Domu Parafialnym krzesła schodowego dla osób niepełnosprawnych.
 14. W związku ze Światowym Dniem Hospicjów i Opieki Paliatywnej będzie można w przyszłą niedzielę 8 października  wesprzeć finansowo budujące się Hospicjum w Żyrardowie. Zbiórka do puszek po Mszach Św. Będzie można zobaczyć plac budowy o godz. 15.00. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 15. Rekolekcje Odnowy w Duchu Św. rozpoczną się w kościele Św. Anny w Grodzisku w przyszłą niedzielę. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 16. Intencje na Msze św. w 2024 roku będą przyjmowane od niedzieli
  8 października w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii.
 17. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Gość Niedzielny Extra” opisujący miejsca objawień Maryjnych, „Małego Gościa Niedzielnego”Niedzielę” i „ Magazyn Niedzieli”, oraz broszury o Synodzie w Kościele. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok.