15 paź

14. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA   14. 10. 2018 r.

 1. W obchodzonym dziś Dniu Edukacji składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia, aby Bóg wspomagał w tej odpowiedzialnej misji nauczania i wychowania i żeby praca ta przynosiła wiele satysfakcji.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje parafialne. W związku z Dniem Papieskim dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia – stypendia dla uczniów i studentów. Przypominamy, że we wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II.
 3. Msza św. o kanonizację błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki dziś w naszej świątyni o godz. 1200. Natomiast w sanktuarium na Żoliborzu 19 października o godz. 1800.
 4.  W związku z przygotowaniami do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej wraz z ich rodzicami na pierwsze spotkanie dziś na Mszy św. o godz. 1600.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie
  o godz. 1730.
 6. Od dziś można zamawiać wypominki roczne lub jednorazowe w zakrystii lub w kancelarii. Można je wpisywać na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Przyjmowane są też intencje mszalne na 2019 rok.
 7. W przyszłą niedzielę taca na misje.
 8. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów. Informujemy, że na cmentarzu zostało zamontowane ujęcie wodociągowe przy bramie od strony nowego parkingu.
 9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne oraz znicze Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc biednym.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Hannę Ruszkowską i Romana Ślesińskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…