21 paź

21. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA   21. 10. 2018 r.

1. Dziś rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. Aktualnie na świecie posługuje na misjach 2004 polskich misjonarzy i misjonarek. przebywają oni w 99 krajach : 321 księży diecezjalnych, 938 zakonników, 696 sióstr zakonnych, 49 misjonarzy świeckich. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na misje.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730.
  3. W pobliżu obrazu MB Częstochowskiej urządzona jest wystawa różańców wykonanych przez dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Gratuluję pomysłowości. Zachęcamy do obejrzenia. W przyszłą niedzielę wykonawcy otrzymają nagrody.
  4. W dniu jutrzejszym wspomnienie św. Jana Pawła II. Na stoisku możemy nabyć okolicznościową książkę wydaną na 40-lecie wyboru papieża.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z ich rodzicami na Mszę św. o godz. 1600.
  6. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Tadeusza, dzień imienin i urodzin naszego rezydenta Księdza Prałata Tadeusza Szczękulskiego. Msza św. w intencji solenizanta w przyszłą niedzielę o godz. 1200.
  7. Kandydaci do bierzmowania mogą odbierać indeksy dziś po Mszy lub w ciągu tygodnia po nabożeństwach różańcowych.
  8. Można zamawiać wypominki roczne lub jednorazowe w zakrystii lub
    w kancelarii. Można je wpisywać na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Przyjmowane są też intencje mszalne na 2019 rok.
  9. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów. Informujemy, że na cmentarzu zostało zamontowane ujęcie wodociągowe przy bramie od strony nowego parkingu.
  10. Z prasy katolickiej do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z filmem o zbrodniach popełnionych w czasie II wojny światowej. Na stoisku możemy nabyć też ścienne kalendarze diecezjalne oraz znicze Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc biednym.
  11. Tradycyjnie w październiku odbywa się w kościołach liczenie wiernych, w tym roku przypada w dniu dzisiejszym.
  12. Przypominamy, że dziś wybory samorządowe. Zachęcamy do spełnienia tej powinności wobec naszej małej Ojczyzny.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Janinę Barańską i + Mariusza Zielińskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek