11 wrz

12. 09. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  12. 09. 2021 r.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. Po Mszy zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom afgańskim. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki społecznego przekazu.
  2. Dziś uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej w Warszawie w kościele Opatrzności Bożej
    o godz. 12.00. Zachęcamy do obejrzenia tego wydarzenia w  transmisjach telewizyjnych. Prymas Tysiąclecia konsekrował naszą świątynię
    19 maja 1974 roku oraz poświęcał plebanię parafii 23 maja 1976 roku. Zdjęcia z tych uroczystości możemy obejrzeć na wystawie w nawie bocznej. Możemy też tam znaleźć informacje o tym, że Stanisław Wyszyński – ojciec Prymasa – pełnił w naszej parafii  funkcję organisty oraz o tym, iż ks. prof. Stefan Wyszyński był kapelanem AK (również Grupy Kampinos, której żołnierze walczyli w bitwie pod Jaktorowem).
  3. W związku z beatyfikacją Kardynała Wyszyńskiego rodzina z naszej parafii ufundowała do naszego kościoła popiersie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Jest ono wykonane w stiuku przez naszego parafianina Łukasza Krupskiego. Zostanie umieszczone na ołtarzu konsekrowanym przez Prymasa Tysiąclecia. Uroczystość poświęcenia popiersia odbędzie się w niedzielę 19 września o godz. 12.00.
  4. We wtorek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W sobotę 18 września Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski oraz  dzieci i młodzieży.
  6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz
     o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  8. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św. razem z książeczkami, do których można te obrazki wklejać.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leokadię Majchrzak. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…