18 wrz

19. 09. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  19. 09. 2021 r.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzony jest Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Bóg zapłać za ofiary na diecezjalne środki społecznego przekazu.
  2. W związku z beatyfikacją Kardynała Wyszyńskiego jedna rodzina z parafii ufundowała do naszego kościoła popiersie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Jest ono wykonane w stiuku przez naszego parafianina Łukasza Krupskiego. Zostało umieszczone na ołtarzu konsekrowanym przez Prymasa Tysiąclecia. Uroczystość poświęcenia popiersia odbędzie się w dziś o godz. 12.00. W związku z tą uroczystością kazania okolicznościowe w czasie dzisiejszych Mszy Św. wygłosi O. Ignacy Kosmana z Niepokalanowa.
  3. Prymas Tysiąclecia konsekrował naszą świątynię 19 maja 1974 roku oraz poświęcił plebanię 23 maja 1976 roku. W tym dniu udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zdjęcia z tych uroczystości możemy obejrzeć na wystawie w nawie bocznej. Możemy też tam znaleźć informacje o tym, że Stanisław Wyszyński – ojciec Prymasa – pełnił w naszej parafii  funkcję organisty oraz o tym, iż ks. prof. Stefan Wyszyński był kapelanem AK (również Grupy Kampinos, której żołnierze walczyli w bitwie pod Jaktorowem).
  4. We wtorek święto Świętego Mateusza Apostoła.
  5. W czwartek wspomnienie Św. Ojca Pio.
  6. Uroczystości na cmentarzu w Budach Zosinych związane z upamiętnieniem Bitwy pod Jaktorowem obchodzone w ostatnią niedzielę września, w tym roku, w związku z pandemią, nie będą organizowane.
    W niedzielę 26 września o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta sprawowana w intencji tych, którzy zginęli w czasie Bitwy pod Jaktorowem.
  7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszamy na Mszę Św. w przyszłą niedzielę 26 września o godz. 16.00.
  8. Dzieci obchodzące w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii zapraszamy 3 października  na godz. 12.00.
  9. Parafia Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św., które rozpoczną się w niedzielę 26 września o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  10. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  12. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św. razem z książeczkami, do których można te obrazki wklejać.
  13.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Wiesława Nowakowskiego,
    + Krystynę Adamczyk + Janinę Majewską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek