04 wrz

05. 09. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  05. 09. 2021 r.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dziś o godz. 10.30. W czasie Mszy poświęcenie przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych.
  2. Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny do naszej świątyni odbędzie się dziś w czasie Mszy Św. o godz. 12.00. Uroczystości przewodniczyć będzie O. Dariusz Kozłowski – były rektor Seminarium Salezjanów w Krakowie, obecnie proboszcz parafii Świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie.
  3. W nawiązaniu do dzisiejszej uroczystości Wspólnota Domowego Kościoła organizuje pielgrzymkę śladami Św. Faustyny 9 października 2021 r. W programie Świnice Warckie i Głogowiec – miejsce urodzin i chrztu Faustyny Kowalskiej oraz Sanktuarium Św. Faustyny w Płocku – miejscu objawień. Zapisy w zakrystii lub pod telefonem podanym na plakacie do dnia 26 września. Koszt 120 zł. (dzieci 90 zł).
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej w Warszawie w kościele Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Udział w uroczystości jest ograniczony kartami wstępu. Zachęcamy do udziału w transmisjach telewizyjnych.
    W naszym kościele uroczystości związane z Beatyfikowanym Kardynałem Wyszyńskim w niedzielę 19 września o godz. 12.00.
  5. Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na koncert ”Oratorium Pokoju” zespołu Miriam, który odbędzie się dziś 5 września o godz. 20.00 na scenie plenerowej za Bazyliką w Niepokalanowie. Koncert będzie podziękowaniem za osobę Św. Maksymiliana z racji 80. rocznicy jego męczeńskiej śmierci w obozie.
  6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz
     o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  7. Zgłoszenia na Msze św. gregoriańskie na 2022 rok przyjmowane będą
    w tym tygodniu.
  8. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W przyszłą niedzielę puszka na pomoc uchodźcom afgańskim.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest też wydanie „Gość Niedzielny Ekstra” o Prymasie Tysiąclecia Siostrze Elżbiecie Czackiej w cenie 10 zł.Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Czupryńską. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…