28 sie

29. 08. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  29. 08. 2021 r.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kończą się wakacje. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Ponieważ rozpoczęcie roku nauki w szkole środę jest w różnych grupach i o różnych godzinach, na Mszę św. rozpoczynająca rok szkolny zapraszamy w niedzielę o godz. 10.30. W czasie Mszy poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych. Zachęcamy uczniów do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź
    w pierwszy piątek rano w czasie Mszy, po południu od 17.15.
  3. Parafia jest w posiadaniu relikwii Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej świątyni odbędzie się w niedzielę 5 września w czasie Mszy Św. o godz. 12.00.
  4. Stowarzyszenie „Pro Misio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego co pozwala na zgromadzenie środków finansowych dla wsparcia misjonarzy i Zgromadzenia Sióstr
    MB Loretańskiej. Zużyty sprzęt można przynosić na parking przed plebanią od ul. Chełmońskiego w piątek 3 września od rana do godz. 15.00. Informacja na ten temat na plakacie w gablocie ogłoszeń a także na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  5. Spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 8.30.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.
  7. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz
     o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz gratisowe „ Dobre Nowiny” o Prymasie Tysiąclecia. Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  9. Zapowiedzi  przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.