11 maj

12. 05. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12. 05. 2019 r.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na seminarium duchowne w Łowiczu oraz za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na organizację „Pustyni Maryi”. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
  3.  Msza św. w intencji wymienianych w wypominkach w poniedziałek o godz. 1800.
  4. W sobotę 18 maja młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Biskupa Wojciecha Osiala, w czasie Mszy św. o godz. 1800. Zapraszamy parafian na tę uroczystość. Przygotowanie do uroczystości w poniedziałek i wtorek o godz. 1900. Spowiedź kandydatów, świadków i rodziców w piątek 17 maja  od godz. 1600  i w sobotę od godz. 900.
  5.  Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaprasza na spotkanie pt. „Granice dzieci i dorosłych”. Prelekcja, którą poprowadzi psycholog Jarosław Żyliński odbędzie się w czwartek 16 maja o godz. 1900 w Gimnazjum w Jaktorowie. Podczas wykładu organizatorzy zapewniają opiekę i atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Informacja na zaproszeniu w gablocie ogłoszeniowej.
  6. W związku z miesiącem maryjnym i zbliżającym się Dniem Matki zapraszamy na Koncert „ Ave Maria dla Matki” który odbędzie się w naszym kościele 19 maja po Mszy św. o godz. 1200. W programie znane i mniej znane utwory „Ave Maria” w opracowaniach: gregoriańskim, Gounoda, Schuberta, Moricone, Donizetiego, Cacciniego, Seroca, No Moro, Bacha. Program w gablocie ogłoszeniowej
  7. VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet odbędzie się w tym roku w Rawie Mazowieckiej 25 maja pod hasłem „Strażniczki życia”. Program na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy na VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, który odbędzie się w sobotę 18.05.2019 w Częstochowie Zapisy w bibliotece.
  9. Ponownie zostało zamontowane ujęcie wodociągowe na cmentarzu. Jesienią ktoś  uszkodził urządzenie (prawdopodobnie w czasie próby kradzieży). Dziękuję tym, którzy pomagali w naprawie urządzenia.
  10. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.