05 maj

05. 05. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05. 05. 2019 r.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Od dziś zaczynamy w naszej parafii doroczne nabożeństwo adoracyjne zwane „Czterdziestogodzinnym nabożeństwem”, które odprawiane jest przed odpustem patrona naszej świątyni – św. Stanisława. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.
    Aby adoracja ta mogła mieć formę bardziej zorganizowaną zachęcamy do poprowadzenia modlitw w poniedziałek przez Koła Żywego Różańca a we wtorek przez poszczególne wioski według programu wywieszonego w gablocie.
  2. W środę święto św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
  4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek 10 maja po Mszy św. o godz. 1800.
  5. XV Diecezjalne Czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań odbędzie się w sobotę 11 maja w kościele pw. Św. Jakuba w Skierniewicach od godz. 1900.
  6.  W Kościele Katolickim istnieją różne wspólnoty i stowarzyszenia, które pomagają w odnalezieniu drogi do Boga. W naszej parafii powstaje stowarzyszenie o nazwie „Pustynia Maryi”. W siedzibie tego stowarzyszenia gromadzą się kobiety rozeznające swoje powołanie czy swoją drogę życiową, podejmujące adoracje i modlitwy w ważnych intencjach. Aby pomóc w organizacji siedziby „Pustyni Maryi” będzie można dziś złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu ze świątyni.
  7. W przyszłą niedzielę taca na seminarium  duchowne.
  8. Wspólnota Odnowy w Duchu św. Efraim zaprasza na wyjazd autokarowy na  VIII  Kongres Katolickiej Odnowy  Charyzmatycznej który odbędzie się w sobotę 18.05.2019 w Częstochowie Zapisy w bibliotece lub w piątki po Mszy św. wieczornej. – koszt  ok.50 zł..
  9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.