12 kwi

12. 04. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12. 04. 2020 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem, czy to uczestnicząc w nabożeństwach w świątyni, czy też liturgiach domowych. Dekoracja Ciemnicy i Grobu Pańskiego nawiązuje do tematyki roku liturgicznego wskazującego na Eucharystię z hasłem WIELKA TAJEMNICA WIARY. Przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa to wielka tajemnica naszej wiary. Symbol hostii w dekoracji przypomina nam, że w Eucharystii skupia się i śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, lektorom, pracownikom parafii. Dziękuję firmom: „Mora”  i „Remium” za materiały do dekoracji.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
  6.  Przypominamy, że w liturgiach Mszy św. może uczestniczyć tylko do 5 osób. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Wielkanocy transmitowane będą  na: Facebooku  i You Tube
  7. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św.możemy przyjąć duchowo. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować  Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
  8. Z wiarą i ufnością zawierzmy Bogu bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin wspólnie śpiewając Suplikacje.