04 kwi

05.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ   05. 04. 2020 r.

1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia.
    W dzisiejszej liturgii nie ma poświęcenia palm. We Mszy św. uczestniczyć może tylko 5 osób.  Msza św. o godz. 12.00 będzie transmitowana na Facebooku  i You Tube
  2. Ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 17.00, transmitowane na You Tube
    i Facebooku.
  3. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową obchodzony jest Diecezjalny Dzień Młodzieży. Z tej racji słowo do młodych skierował Biskup Ordynariusz https://youtu.be/sSAVf1HE2Oc
  4. Ponieważ drugi poniedziałek miesiąca przypada w drugi dzień Wielkanocy Msza św. z modlitwą wypominkową będzie w najbliższy poniedziałek  6 kwietnia o godz. 18.00.
  5. LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO i WIELKANOCNA (program umieszczony w gablocie).
    We wszystkich liturgiach Triduum może uczestniczyć tylko do 5 osób. We Mszy św. w czwartek i sobotę będą mogli uczestniczyć tylko ci, którzy zamówili intencje.  Główne liturgie Triduum będą transmitowane  na: Facebooku  i You Tube

WIELKI CZWARTEK
Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00.
Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00

WIELKI PIĄTEK
Od godz. 9.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.
Koronka do Miłosierdzia Bożego         – godz. 15.00.
Spowiedź św. – w godz. 15.00 – 18.00
Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża – godz. 19.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz.2100.

WIELKA SOBOTA
Od godz. 9.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
Spowiedź św. w godz. 9.00 – 12.00, 15.00 – 18.00
Nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych, ani w domach ani w kościele. Prosimy, aby „Błogosławieństwo Stołu” z pokarmami przed posiłkiem odmówiła osoba wyznaczona w rodzinie. Tekst jest wyłożony w kościele oraz dostępny na stronie parafii lub episkopatu.
Koronka do Miłosierdzia Bożego         – godz. 15.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej– godz. 19.00.
W czasie tej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz.22.00
Nie będzie warty przy Grobie Pańskim.

WIELKANOC
W liturgiach może uczestniczyć tylko do 5 osób.
Rezurekcja  o godz. 6.00.         Nie będzie procesji ani warty przy Grobie Pańskim.
Msze św. godz.: 10.30, 12.00, 13.15 – z chrztem dzieci, 18.00.
Msza św. o godz. 6.00 i 12.00 będzie transmitowana na Facebooku  i You Tube

5. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
6. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować  Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
7. Kancelaria w Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie będzie czynna.
8. Jeśli ktoś chce w poniedziałek lub wtorek  skorzystać w domu z posługi sakramentalnej szafarza lub kapłana prosimy o zgłoszenia telefoniczne.
9. Z wiarą i ufnością zawierzmy Bogu bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin wspólnie śpiewając Suplikacje.