18 kwi

19. 04. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19. 04. 2020 r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas.
    Ksiądz Prymas zachęca do odmówienia Koronki do Miłosierdzia w intencji ustania pandemii dziś o godz. 15.00.
  2.  Przypominamy, że w liturgiach Mszy św. w dniu dzisiejszym  może uczestniczyć tylko do 5 osób. Msza św. o godz. 12.00 transmitowana będzie  na: Facebooku  i You Tube
  3. Od poniedziałku w liturgiach w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć do 30 osób. Transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00 będą dalej kontynuowane.
  4. Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak, jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować  Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
  5. W czwartek 23 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  6. W sobotę 25 kwietnia święto Św. Marka Ewangelisty.
  7. W związku z panującą pandemią nie będzie możliwe przeprowadzenie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w zaplanowanym terminie
    31 maja 2020 r. Po wczorajszym spotkaniu z przedstawicielami rodziców padła propozycja zorganizowania uroczystości  w dniach 15 i 16 sierpnia 2020 r. O ile nie będzie przeciwwskazań.
  8. Ufni w Miłosierdzie Boże módlmy się o ustanie pandemii słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego.