09 gru

10. 12. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  10. 12. 2023 r.
II NIEDZIELA ADWENTU

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. Po Mszy  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki ale można przychodzić codziennie.
  3. Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na poranną modlitwę brewiarzową o godzinie 5.30 od poniedziałku do piątku.
  4. Wspomnienie Św. Łucji w środę.
  5. Wspomnienie Św. Jana od Krzyża w czwartek.
  6. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  7. Od przyszłej niedzieli 17 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Będą trwać do wtorku. Poprowadzi je O. Andrzej Kinal ze Zgromadzenia Świętej Rodziny z Otwocka. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach.
    W poniedziałek i wtorek  nauki dla dorosłych o godz. 6.45, 9.00, 19.00.  Dzieci klas od 1 do 5  o godz. 16.00, klasy od 6 do 8 i młodzież o godz. 17.30.
  8. Do chorych pojedziemy w sobotę 16 grudnia od godz. 13.00. Adresy można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  9. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku, opłatki niskoglutenowe – w zakrystii.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, Magazyn historyczny Gościa NiedzielnegoMałego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę” Magazyn Niedzieli. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok oraz świece Wigilijne Caritas.
  11. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć śpiewniki „Kolędy i Pastorałki”. Śpiewniki rozprowadzają Wolontariusze Stowarzyszenia „Nieść Ulgę w Cierpieniu” Im Ojca Pio i Matki Teresy. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na budowę Hospicjum.
  12. Sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów będzie rozprowadzane w przyszłą niedzielę. Ofiarami wesprzemy fundusz ministrancki.
  13. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego zaprasza na Wieczór Uwielbienia 17 grudnia o godz. 18.00. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Tadeusza Skowrońskiego, +Mirosława Orlikowskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…