16 gru

17. 12. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17. 12. 2023 r.
III NIEDZIELA ADWENTU

1. Od dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Będą trwać do wtorku. Poprowadzą je Ojcowie ze Zgromadzenia Świętej Rodziny z Otwocka-Świdra. Dziś nauki na wszystkich Mszach. W poniedziałek i wtorek  nauki dla dorosłych o godz. 6.45, 9.00, 19.00.  Dzieci klas od 1 do 5 zapraszamy o godz. 16.00,
    klasy od 6 do 8 i młodzież o godz. 17.30. Spowiedź w poniedziałek
    od godz. 8.45 do 10.00, po południu od 16.00 do 19.30.
  2. Zapraszamy na Roraty – odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci ze względu na rekolekcje zapraszamy w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek.
  3. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na poranną modlitwę brewiarzową o godzinie 5.30 od poniedziałku do piątku.
  4. Przekazanie przez Harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju będzie w naszej świątyni w przyszłą niedzielę 24 grudnia w czasie Mszy św. o godz. 8.30. Kto będzie chciał zanieść do światło do domu na rodzinną wigilię niech przyjdzie z lampionem lub  wkładem do zniczy.
  5. Czwarta niedziela Adwentu przypada w Wigilię Bożego Narodzenia. Msze święte do południa bez zmian. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją na Wieczerzy Wigilijnej spożywamy pokarmy postne. Do południa spożywamy pokarmy według uznania.
  6. Zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00. Tradycyjnie Pasterkę poprzedzi nabożeństwo czuwania o godz. 23.40 przygotowujące nas do spotkania z Bożym Dziecięciem.
  7. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium. Wydawanie paczek w środę
    od godz.  15.00
  8. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku, opłatki niskoglutenowe są do nabycia w zakrystii.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, Magazyn historyczny Gościa NiedzielnegoMałego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę” Magazyn Niedzieli. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok.
  10. Dziś ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny Ofiarami wesprzemy fundusz ministrancki.
  11. Wójt Gminy Jaktorów zaprasza na Jaktorowski Jarmark Bożonarodzeniowy  na parkingu OSP Jaktorów dziś od godz. 13.00 do 20.00. Przewidziano wiele atrakcji. Program w gablocie ogłoszeń.
  12. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego zaprasza na Wieczór Uwielbienia dziś o godz. 18.00. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Barbarę Opiłka, i +Artura Jończyka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…