03 gru

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03. 12. 2023 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki ale można przychodzić codziennie. W  tym roku rozważania adwentowe przeżywać będziemy ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Rekolekcje Adwentowe będą w dniach 17 -19 grudnia.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Modlitwy o powołania do kapłaństwa na zakończenie Mszy Św.
  3. (8.30)Spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca dziś po tej Mszy św.
  4. Próby chóru na Boże Narodzenie rozpoczną się dziś po Mszy Św. wieczornej.
  5. W tym czasie adwentowego oczekiwania Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na poranną modlitwę brewiarzową o godzinie 5.30 od poniedziałku do piątku.
  6. Msza św. z modlitwą wypominkową za zmarłych w poniedziałek
    o godz. 18.00.
  7. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy Św. wieczornej.
  8. Wspomnienie Św. Mikołaja Biskupa w środę.
  9. UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP w piątek 8 grudnia.
    Msze św. o godz. 645,  1200 i 1800. Msza św. o godz. 1200 będzie sprawowana w tzw. „Godzinę Łaski”. (Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech przekazała obietnice zyskania szczególnych łask tym, którzy o tej godzinie modlić się będą w kościele.) Ze względu na uroczystość można w ten piątek spożywać pokarmy mięsne.
  10. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  12. Od 3 grudnia w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie w każdą niedzielę będzie odprawiana Liturgia  Mszy Św. w języku ukraińskim w Kaplicy znajdującej się w budynku parafialnym obok Kościoła. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń. Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym.
  13. Poświęcone opłatki wigilijne możemy już nabywać na stoisku.
  14. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, Magazyn historyczny Gościa NiedzielnegoMałego Gościa Niedzielnego”, Niedzielę”. Możemy też nabyć kalendarze diecezjalne na 2024 rok oraz świece Wigilijne Caritas.