09 wrz

10. 09. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10. 09. 2023 r.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Składam serdeczne podziękowania organizatorom Dożynek, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. W prezbiterium pozostał jeszcze wieniec dożynkowy.
  2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę taca na Środki Społecznego Przekazu.
  3.  Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych dziś na Mszy o godz. 10.30.
  4. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma w środę.
  5. Święto Podwyższenia Krzyża Św. w czwartek. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  6. Wspomnienie NMP Bolesnej w piątek.
  7. Wspomnienie Świętych Korneliusza i Cypriana w sobotę.
  8. Przypominamy o nabożeństwach w ciągu tygodnia. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  9. Kandydatów do bierzmowania, wraz z rodzicami, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy pierwsze spotkanie.
  10. Dzieci, które chcą zbierać naklejki uczestnictwa we Mszy św. mogą je otrzymać po Mszy św. Szczególnie zachęcamy uczniów z klas trzecich. Są jeszcze książeczki do naklejek.
  11. Można zamawiać Msze św. gregoriańskie na 2024 rok w zakrystii lub kancelarii.
  12. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  13. Od tego tygodnia obowiązki Kościelnego w naszej świątyni podjął Pan Adam Bilski. Niech Święta Rodzina – patronowie naszej parafii wspomagają Pana w tej posłudze. Jednocześnie dziękuję Panu Józefowi za dotychczasową troskę o nasz kościół w czasie wakatu kościelnego.
  14. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Bezpłatnie można otrzymać czasopismo „Wiara i Życie” Możemy też nabyć książeczki o Rodzinie Ulmów, która dziś zostanie (została) wyniesiona do grona błogosławionych. Na stoliku są też obrazki z nowymi błogosławionymi. Transmisja Uroczystości w TVP o godz. 10.00.