02 wrz

03. 09, 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03. 09. 2023 r.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie.
  2.  Koło Gospodyń Wiejskich „Jaktorowskie Turzyce” zaprasza dziś na godz. 12.00 na tradycyjne „Dożynki” aby podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę św. na rozpoczęcie roku nauczania zapraszamy do kościoła w poniedziałek na godz. 8.00.
  4. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
  5. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania kapłańskie po Mszy wieczornej.
  7. W piątek 8 września święto Narodzenia NMP zwane świętem MB Siewnej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu jest zwyczaj święcenia ziarna siewnego.
  8. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne. Ostatnie inwestycje to montaż automatu do zamykania bramy na parking przed plebanią oraz prace przy malowaniu ikony  Trójcy Świętej na ścianie w sali Domu Parafialnego.
  9. Książeczki z naklejkami pamiątki  uczestnictwa we Mszy św. można otrzymać po Mszy św. Szczególnie  zachęcamy uczniów z klas trzecich.
  10. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  12. W minionym tygodniu  zmarła  śp. +Helena Parada, która przez długie lata była zaangażowana w parafii w działalność charytatywną, prowadziła stoisko z gazetami i książkami a także troszczyła się o kwiaty przy ołtarzu. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…