26 sie

27. 08. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27. 08. 2023 r.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Bp. Stanisława Gądeckiego zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w czasie powodzi w Słowenii dziś po Mszy św.
  2. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie Św. Augustyna, we wtorek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota w miesiącu. Przypominamy o Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. W piątek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę po Mszy wieczornej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  4. Chociaż w naszej parafii jest niewielu rolników to powstałe niedawno Koło Gospodyń Wiejskich chce zorganizować podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony czyli tradycyjne „Dożynki”. Zapraszamy na Dożynki do naszego kościoła w przyszłą niedzielę 3 września na godz. 12.00. Warto wrócić do tej pięknej tradycji. Zazwyczaj poszczególne wioski przygotowywały wieńce czy kosze dożynkowe. Przede wszystkim zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  6. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy w naszej parafii śp. +Łucję Zych, +Marię Osiecką. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…