07 wrz

08. 09. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08. 09. 2019 r.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu społecznego.
  2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
  3. W poniedziałek modlitwa wypominkowa w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek nie będzie czynna kancelaria po Mszy wieczornej.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „EFRAIM” serdecznie zaprasza  wszystkich chętnych na kolejny  rok spotkań modlitewnych, które rozpoczynają  się w każdy piątek w kościele wieczorną  Mszą św. o godz. 18.00,  a następnie na salce w budynku plebanii.
  6. Dodatkowo przypominamy o możliwości skorzystania z modlitwy wstawienniczej w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00
  7. W sobotę  14 września Święto podwyższenia Krzyża Świętego.
  8. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską modlitwę ”Polska pod Krzyżem”, która będzie miała miejsce we Włocławku w sobotę 14.09.2019. W naszej parafii zapraszamy na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 przy krzyżach na naszych ulicach.  Miejsca modlitwy są następujące:Krzyż przy Kościele. Krzyż przy zbiegu ul. Chełmońskiego i Wyczółkowskiego. Krzyż przy ul. Błotnej. Krzyż przy ul. Skokowskiego. Krzyż na Grabniku, ul. Pomorska. Krzyż w Budach przy zbiegu ul. Radziejowickiej i ks. Baranowskiego. Krzyż w Budach Michałowskich, ul. Baranowskiego.  Zapraszamy do modlitwy o nawrócenie i zachowanie wiary w naszej Ojczyźnie.
  9. Strażacy, Urząd Gminy i Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na II FESTYN RODZINNY, który odbędzie się dziś od godz. 15.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie. Wystąpią: Danuta Błażejczyk, Krzysztof Gwiazda, Zespół Skandal, Zespól Flash Dance oraz Bogdan Michalec jako Klaun Fred. Wśród atrakcji dla dzieci i młodzieży przewidziano konkursy i gry sportowe,  bezpłatne eurobandżi i mobilny plac zabaw. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  10. W sobotę 14 września organizowane jest w Łowiczu Diecezjalne Spotkanie Młodzieży pod hasłem „MĘŻCZYZNĄ I NIEWIASTĄ STWORZYŁ ICH… Droga powołania – odnaleźć sens życia”. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Program w gablocie ogłoszeń. Zainteresowanych wyjazdem na to spotkanie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy św. do ks. Pawła.
  11. Ojcowie Franciszkanie zapraszają do Niepokalanowa na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci 14 września. Msza  św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. bp Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  12.  „Stowarzyszenie Jedność w Prawdzie” wraz z Muzeum Lwowa i Kresów zapraszają na obchody 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu 14 września o godz. 14.00 do Kuklówki Radziejowickiej – Dwór Biniszewicze. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  13. Dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę 15 września na godz. 16.00.
  14. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu”. Jest też okolicznościowe czasopismo  Chrystus i ty wydane na Święto Podwyższenia Krzyża Św.
  15. W minionym tygodniu odeszły do Pana śp. Bogusława Dębecka i śp. Elżbieta Giergielewicz. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.

Zapowiedzi wywieszone w gablocie ogłoszeń.