01 wrz

01. 09. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 09. 2019 r.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania kapłańskie.
  2. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje.
  3. Trwają prace przy przebudowie ulicy Powstańców. Prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu przed kościołem w ciągu tygodnia.
  4. Kończą się wakacje. Rozpoczniemy w poniedziałek 2 września nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą św. w kościele o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Okolicznościowe modlitwy po Mszach wieczornych. Spowiedź pierwszopiątkowa rano przed i w trakcie Mszy, wieczorem od 17.20.
  6. Strażacy, Urząd Gminy i Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na
    II FESTYN RODZINNY, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 września od godz. 15.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie.
  7. Wystąpią: Danuta Błażejczyk, Krzysztof Gwiazda, Zespół Skandal, Zespól Flash Dance oraz Bogdan Michalec jako Klaun Fred. Wśród atrakcji dla dzieci i młodzieży przewidziano konkursy i gry sportowe,  bezpłatne eurobandżi i mobilny plac zabaw. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. W sobotę 14 września organizowane jest w Łowiczu Diecezjalne Spotkanie Młodzieży pod hasłem „MĘŻCZYZNĄ I NIEWIASTĄ STWORZYŁ ICH… Droga powołania – odnaleźć sens życia”. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Program w gablocie ogłoszeń.
  9. Również 14 września organizowane jest ogólnopolskie spotkanie ewangelizacyjne we Włocławku na lotnisku Kruszyn pod hasłem „ Polska pod Krzyżem”. Wobec sytuacji ataków na Kościół i problemu odejścia od wiary przez wielu na całym świecie, powstała inicjatywa wspólnej modlitwy w blasku Krzyża Chrystusowego. Rozpoczęcie o godzinie 11:00. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej: polskapodkrzyzem.pl Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Efraim organizuje pielgrzymkę autokarem na to spotkanie, wyjazd o godz. 7.00. Powrót- około północy.Zapisy dziś po każdej Mszy Św. w zakrystii, a najpóźniej w poniedziałek
  10. 2 września w Gminnej Bibliotece w Jaktorowie. Koszt wyjazdu- 40 zł. W razie braku odpowiedniej liczby zgłoszeń istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymki z Grodziska Maz. lub odwołania. Przy zapisach prosimy o numer telefonu.
  11. „Stowarzyszenie Jedność w Prawdzie” wraz z Muzeum Lwowa i Kresów zapraszają na obchody 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu 14 września o godz. 14.00 do Kuklówki Radziejowickiej – Dwór Biniszewicze. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  12. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy też kalendarz diecezjalny,album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu i książeczkę „Wszystko o Dekalogu”
  13. Zapowiedzi wywieszone w gablocie ogłoszeń.