05 sie

06. 08. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06. 08. 2023 r.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie. Według programu diecezjalnego dzień modlitw o powołania dla naszej parafii przypada w poniedziałek 7 sierpnia. Dlatego  jutro po Mszy św. porannej i przed wieczorną będą też modlitwy w intencji powołań.
  2. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
  3. Przesyłam pozdrowienia od naszych pielgrzymów, którzy wyjechali na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
  4. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Komisja Episkopatu do spraw Trzeźwości zachęca w tym miesiącu do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości naszego narodu.. Pomocą w utrzymaniu trzeźwości są Grupy AA. W naszej parafii organizowane są mitingi otwarte AA dla osób zmagających się z problemem alkoholu. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek
    o godz. 19.00 w budynku plebanii w sali na dole.
  5. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek wspomnienie Św. Dominika, w środę wspomnienie Św. Teresy Benedykty (Edyty Stein) patronki Europy, w czwartek wspomnienie Św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie Św. Klary.
  6. Bywają różne trudne sytuacje w życiu człowieka, z którymi samemu ciężko sobie poradzić. Pomocą może być rozmowa. Uruchamiamy w naszej parafii „telefon wsparcia” 886 544 928 aby można było porozmawiać o sprawach duchowych, rodzinnych, małżeńskich, dotyczących wychowania dzieci itp. Numer podany jest na tablicy ogłoszeń.
  7. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  8. Osoby, które są zainteresowane podjęciem w naszej parafii posługi kościelnego prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  10. Przypominamy, że dziś dzień wyborów Wójta naszej Gminy. W poczuciu odpowiedzialności za naszą społeczność zachęcam do pójścia na wybory.
  11. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy w naszej parafii śp. +Henrykę Melon, +Katarzynę Chmielewską, +Mieczysława Chorzempę, +Edwarda Nawrockiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…