29 lip

30. 07. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30. 07. 2023 r.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z obchodzonym w minionym tygodniu wspomnieniem
  Św. Krzysztofa modlitwy w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów dziś po Mszach św. Ofiary składane przy poświęceniu są wsparciem fundacji Miva Polska, która troszczy się o transport dla misjonarzy.
 2. Dziś o godz. 19.00 liturgia dla wyjeżdzających na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Ze Wspólnot Neokatechumenatu z naszej parafii i z diecezji wyjeżdża ok. 90 osób. Życzymy im wielu duchowych przeżyć.
 3. Wspomnienia liturgiczne:
  w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli,
  we wtorek wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego,
  w piątek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona prezbiterów.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź przed lub w czasie Mszy. W sobotę po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu  NMP.
 5. Zapisy na XVIII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę przyjmowane są online. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki, jak i sam formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej www.lppm.pl w zakładce NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA.
 6. W marcu składaliśmy poprzez Urząd Gminy wniosek do Rządowego Programu Ochrony Zabytków na dofinansowanie renowacji elewacji kościoła i malowania wewnątrz. Niestety, nie otrzymaliśmy dofinansowania. Ponieważ jest wznowienie tego programu chcemy złożyć wniosek jeszcze raz.
 7. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 8. Osoby, które są zainteresowane podjęciem w naszej parafii posługi kościelnego prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. Na koniec przykra informacja. W piątek po raz kolejny ktoś wyłamał puszkę na ofiary w kruchcie kościoła przy szklanych drzwiach.