04 mar

04. 03. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   04. 03. 2018 r.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania w naszej diecezji.
  2. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone dziś na budowę nowych kościołów w diecezji.
    Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla rodziny Janowskich po pożarze, który prawie całkowicie zniszczył ich dom.
  3.  W przyszłą niedzielę taca na inwestycje w parafii.
  4.  Od dziś przy krzyżu pod chórem wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do puszki przy krzyżu wystawionym do wielkopostnej adoracji.
  5. Trwają w naszym kościele katechezy ewangelizacyjne. Zapraszamy na spotkania
    w poniedziałki i środy o godz. 1900.
  6. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
  1. Wszystkim Paniom z racji przypadającego w czwartek Dnia Kobiet życzymy, szczególnej opieki Matki Bożej.
  2. W piątek 23 marca rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, których tematem będzie Znak najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej – Całunu Turyńskiego. Wystawienie Kopii Całunu i jego adoracja będzie trwała podczas świętych dni rekolekcji od piątku 23 marca do poniedziałku 26 marca.
  3. Parafia Międzyborów zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Międzyborowa do Szymanowa (31 km) 23 marca o godz. 2100. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
    Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie w tym roku o tydzień wcześniej – 16 marca.
  4. Z prośbą o przekazanie 1% podatku zwraca się Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Ulotki są przy wyjściu z kościoła.
  5. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Bieleckiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….