25 lut

25. 02. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   25. 02. 2018 r.

Dziś Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha św.” Po Mszy św. ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad Gentes. (list biskupa)

1. Trwają w naszym kościele katechezy ewangelizacyjne. Zapraszamy na spotkania
    w poniedziałki i środy o godz. 1900.
  2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
  •   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
  1. Konferencje przygotowujące do małżeństwa odbywają się w niedziele o godz. 1900
    w sali parafialnej na plebanii.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Przypominamy o spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej.
  3. Za trzy tygodnie rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, których tematem będzie Znak najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej – Całunu Turyńskiego. Zostanie przywieziona i wystawiona do publicznej adoracji wierna Kopia Całunu Turyńskiego. Całun Turyński to płótno pogrzebowe, w które zostało zawinięte, a następnie złożone do grobu, ciało Pana Jezusa po zdjęciu z krzyża. Pokazuje ono wizerunek umęczonej twarzy Zbawiciela i odbicie całego ciała. Wystawienie Kopii Całunu i jego adoracja będzie trwała podczas tych świętych dni rekolekcji od piątku 23 marca do poniedziałku 26 marca.
  4. Kolejny raz w naszej parafii pożar strawił dom rodziny. Urząd Gminy i Społeczność Szkolna organizują różne akcje pomocy rodzinie Janowskich:
    27 lutego – w szkole podstawowej loteria fantowa
    3 marca – w szkole podstawowej kiermasz artykułów dziecięcych
    15 marca – w gimnazjum sprzedaż ciastek.
    18 marca – przy naszym kościele kiermasz ozdób świątecznych.
    Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
    W naszej świątyni zostanie też zorganizowana zbiórka do puszek w przyszła niedzielę  4 marca po Mszy św.
  5. Od przyszłej niedzieli będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas.
  6. Redakcja Gościa Niedzielnego organizuje Diecezjalny Dzień Kobiet 3 marca 2018 r.
    w Skierniewicach. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  7. Z prośbą o przekazanie 1% podatku zwraca się Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Ulotki są przy wyjściu z kościoła.
  8. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, oraz okolicznościowe czasopismo Chrystus i Ty.