12 mar

11. 03. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   11. 03. 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. Aktualnie w Domu Parafialnym wykonywane są sufity podwieszane. Za tydzień zbiórka do puszek na kwiaty
    i przygotowanie „grobu pańskiego”.
  2. W imieniu rodziny po pożarze składam podziękowania za ofiary składane do puszek
    w ubiegłym tygodniu. Przekazałem Panu Janowskiemu zebrane – 5400 zł. Przypominamy o Akcji Pomocy Społeczności Szkolnej:
    13 marca – w szkole podstawowej kiermasz artykułów dziecięcych.
    15 marca – w gimnazjum sprzedaż ciastek.
    18 marca – przy naszym kościele kiermasz ozdób świątecznych.
  3. Przy krzyżu pod chórem wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do puszki przy krzyżu wystawionym do wielkopostnej adoracji.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 1700, z kazaniem pasyjnym.
  5. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii w najbliższy piątek (16 marca) o godz. 1900. Do pomocy przy organizacji nabożeństwa zapraszamy strażaków. Zachęcamy poszczególne wspólnoty i grupy wiernych do niesienia krzyża. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 1715.
  6. Zapraszamy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na Mszę św. w przyszłą niedzielę (18 marca) o godz. 1600.
  7.  Parafia Międzyborów zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Międzyborowa do Szymanowa (31 km) 23 marca o godz. 2100. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. W piątek 23 marca rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, których tematem będzie Całun Turyński. Wystawienie Kopii Całunu i jego adoracja będzie trwała podczas świętych dni rekolekcji od piątku 23 marca do poniedziałku 26 marca.
  9. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaprasza na spotkanie pt. „Gotuję zdrowo, bo kocham moje dzieci”. Prelekcja, którą poprowadzą lekarze specjaliści Barbara i Szymon Grzywacz odbędzie się w czwartek 15 marca o godz. 1900 w Gimnazjum w Jaktorowie. Informacja na zaproszeniu w gablocie.
  10. Z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Publiczna organizuje cykl prelekcji, które wygłosi historyk Jerzy Gmurski. Pierwsza odbędzie się w sobotę 17 marca o godz. 1600 w bibliotece. Szczegóły na plakacie.
  11. Z prośbą o przekazanie 1% podatku zwraca się Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Ulotki są przy wyjściu z kościoła.
  12. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,
  13.  W  minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Mariannę Woźnicką – Strzęboszewską, Lucynę Bartnik i Stanisława Augustyniaka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….