02 cze

03. 06. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   IX NIEDZIELA ZWYKŁA   03. 06. 2018 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała i pomagali w jej przeprowadzeniu.
  2. Dziś uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. na Mszy św. o godz. 1030 .
  3. Cieszymy się, że nasz parafianin ks. Marcin Fuks po ukończeniu seminarium Duchownego „Redemptoris Mater” w Newark w USA przyjął święcenia kapłańskie. Zapraszamy na Mszę św. prymicyjną, którą odprawi w naszym kościele dziś
    o godz. 1200.
  4. Dziś Dzień Dziękczynienia za Opatrzność Bożą. Po Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień taca inwestycyjna. Rodzice chorego Filipka dziękują za ofiary na leczenie złożone w ubiegłą niedziele w kwocie 2131,52 PLN.
  5. Od dziś w każdą niedzielę będzie można parkować samochody na parkingu przy gimnazjum. Dziękujemy Panu Wójtowi i dyrekcji szkoły za wyrażoną zgodę. (zachęcamy do wjeżdżania na teren parkingu jak najdalej i przechodzenia na teren kościelny przez istniejącą furtkę).
  6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730.
  7. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała w czwartek 7 czerwca o godz. 1730. Zachęcam ministrantów, dzieci w strojach komunijnych i asystę procesyjną na procesję. Po procesji poświęcenie wianków i Msza św.
  8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.
    o godz. 700, 900, 1800. Ze względu na uroczystość nie ma postu.
  9. W sobotę 9 maja młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania
    z rąk ks. bp. Witalija Krywickiego, Biskupa Diecezji Kijowsko Żytomierskiej z Ukrainy. Zapraszamy na tę uroczystość o godz. 1100. Spotkania przygotowujące do uroczystości w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. Spowiedź kandydatów, rodziców i świadków w czwartek od godz. 1700.
  10. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (z dodatkiem o rozgrywkach Mundialu w Rosji).
  11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. +Sabinę Kakietek. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.