28 maj

27. 05. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     27. 05. 2018 r.
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIETEJ.

1. Dziś odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na wsparcie operacji rekonstrukcji nóżek dwuletniego Filipka, mieszkańca Żyrardowa.
    2. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Od piątku nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 1730 .
    3. Uroczystość Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii przeżywać będziemy w czwartek 31 maja. Msze św.: o godz. 830, o godz. 1100 z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 1800. Przygotowanie ołtarzy i trasa procesji będą według ubiegłorocznego porządku. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji.
    4. Zwracamy się z prośbą, aby w Uroczystość Bożego Ciała, nie parkować samochodów przy ul. Powstańców i wzdłuż trasy procesji, zwłaszcza od godz. 1000 do 1300. Będzie otwarty wjazd na teren przy gimnazjum. Dziękujemy Panu Wójtowi za zgodę na otwarcie terenu przy gimnazjum również w każda niedzielę.
    5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Przypominamy o spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej.
    6. W przyszłą niedzielę 3 czerwca Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci kl. IV na Mszy św. o godz. 1030 . Zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 1830. Spowiedź dla dzieci będzie w piątek 1 czerwca od godz. 1600. Do spowiedzi zachęcamy również rodziców.
    7. W dniu wczorajszym w Newark w USA przyjął święcenia kapłańskie nasz parafianin ks. Marcin Fuks. W przyszłą niedzielę 3 czerwca odprawi w naszym kościele Mszę św. prymicyjną o godz. 1200. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na błogosławieństwo prymicyjne.
    8. W przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia za Opatrzność Bożą.
      Po Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
    9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (z dodatkiem o rozgrywkach Mundialu w Rosji).
    10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Karolak, śp. Jakuba Milczarka,
      śp. Krzysztofa Dubieleckiego, śp. Aleksandra Wojtanowskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.